[XJ40] grzanie tyłka :) ciąg dalszy - zdjęcia

Moderator: V12

meanstreak
Posty: 72
Rejestracja: wt sie 21, 2007 11:11 pm

[XJ40] grzanie tyłka :) ciąg dalszy - zdjęcia

Post autor: meanstreak »

dzis w związku z bardzo ładną pogodą postanowilem zając się fotelami przednimi a konkretnie grzaniem tyłka. wiem już ze grzane jest i siedzenie i oparcie;)
ale...
wykręcenie fotela przedniego to kilka chwil. 4 sruby na torx, wypięcie 3 wtyczek i fotek poza autem. ja wykręciłem cały bo wyjmowałem do prania tylny dywan.

Obrazek

ale zeby wyjąc tylko siedzenie wystarczy okręcic jeden wkręt i wypiąc trzy wtyczki i siedzisko mamy wyjęte piękna sprawa

Obrazek

po wyjęciu siedziska nalezy zdemontowac gumowa matę. w tym celu tez przyda się śrubokręt

Obrazek
Obrazek

no i zatrzymałem się na odłączeniu poszycia siedziska od reszty doszedłem że grzałka grzeje. wiec nie było potrzeby całkowitego zdejmowania poszycia

natknałem się natomiast na to ustrojstwo i nie wiem ale takie odniosłem wrazenie ze jak to nie jest podłączone to fotel grzeje a jak to cos podłącze to tak jakby nie grzeje
co to jest i do czego to to służy?

Obrazek

narazie rozgrzebałem fotel pasazera jutro zabiore się za fotel kierowcy bo było juz kilka zimnych dni a ciepełko by się przydało;)

pozdrawiam
SKYTEC1
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 11, 2007 12:45 am

Post autor: SKYTEC1 »

Jak dla mnie jest to termostat, co byś sobię na twardo nie zrobił, pewnie spalony.

Pozdrawiam

P.S. Zawsze możesz sprawdzić czy mam rację:) ciekawe jak to jest jechać jak w tyłek piecze:)hihi
walec86
Posty: 572
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 11:12 am

Post autor: walec86 »

i co Meanstreak doszedłeś co było w końcu przyczyną niegrzania?
był - '90 Daimler 4.0 "Pleśniak"
jest - '94 XJR 4.0 "Siniak"
Awatar użytkownika
V12
admin
admin
Posty: 3341
Rejestracja: śr sie 30, 2006 2:54 pm

Post autor: V12 »

To ustrojstwo to termostat. Usterki połączenia przewodu grzewczego/zasilającego z termostatem są powszechne. Można przy okazji wymienić termostat na 40-stopniowy (koszt ok. 20zł), ale to już kwestia indywidualnych upodobań ;)
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl
ODPOWIEDZ